. .

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

ارائه آخرین دستاوردهای کشور در روز بزرگداشت فناوری فضایی

PDF version
کل آرا: 511
دسته بندی: 
قائم مقام سازمان فضایی ایران گفت: آخرین دستاوردها و تجهیزات فضایی کشور روز 28 بهمن به مناسبت بزرگداشت روز فناوری فضایی با حضور دکتر حسن روحانی رییس جمهوری و سایر مسوولان به نمایش گذاشته می شود.

قائم مقام سازمان فضایی :

ارائه آخرین دستاوردهای کشور در روز بزرگداشت فناوری فضایی

قائم مقام سازمان فضایی ایران گفت: آخرین دستاوردها و تجهیزات فضایی کشور روز 28 بهمن به مناسبت بزرگداشت روز فناوری فضایی با حضور دکتر حسن روحانی رییس جمهوری و سایر مسوولان به نمایش گذاشته می شود.

 

'حمید فاضلی' روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا با اشاره به اینکه این نمایشگاه که از جمله برنامه های بزرگداشت روز فناوری فضایی است، افزود: دست اندرکاران این حوزه اعم از دانشگاهیان، شرکت های دانش بنیان، موسسات فناوری و پژوهشگاه ها و مراکز تحقیقاتی دستاوردهای خود را ارایه می کنند.

فاضلی ادامه داد: هرساله روز 14 بهمن مصادف با روز فناوری فضایی برنامه های مختلفی برگزار می شد که مراسم امسال به دلیل همزمانی با پرتاب ماهواره فجر به روز 28 بهمن موکول شد.

قائم مقام سازمان فضایی ایران اصلاحات ساختاری دولت یازدهم در حوزه فضا را گامی صحیح در این مسیر دانست و گفت: هیچ یک از پروژه های صلح آمیز فضایی تعلیق یا متوقف نمی شود و این اصلاحات برای تقویت و چابک سازی صورت گرفته و با حمایت های دولت چشم انداز این عرصه روشن و امیدوار کننده است.

وی با تاکید براینکه هیچ از پروژه های صلح آمیز فضایی ایران متوقف و یا تعلیق نمی شود، بیان کرد: رییس جمهوری، دولت، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونت عملی، همگی نه تنها برادامه بلکه بر گسترش تمامی فعالیت های صلح آمیز فضایی کشور تاکید دارند.

فاضلی خاطر نشان کرد: در این اصلاحات حفظ یکپارچگی و انسجام در فعالیت های صلح آمیز فضایی ایران به خوبی دیده شده است و پیش بینی می شود با این تغییرات و گسترش حمایت ها ، فعالیت های این حوزه دانشی با تاکید بر عمق روند توسعه ای خود را ادامه دهد.

14 بهمن سال 1387 ایران اسلامی موفق به پرتاب موفقیت آمیز ماهواره امید شد و با اولین پرتاب فضایی خود در فهرست کشورهای دارای توانایی پرتاب ماهواره قرار گرفت که به این مناسبت 14 بهمن به روز ملی فناوری فضایی نامگذاری شد.

ورود این روز به تقویم ملی کشور پس از تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی و ابلاغ رییس جمهور به عنوان رییس این شورا، محقق شد.

به همین مناسبت هر ساله در سالگرد این روز مهم برنامه های مختلفی برگزار می شود که جشن امسال نیز روز سه شنبه با حضور مقامات ارشد در سالن اجلاس سران برگزار خواهد شد.

منبع: ایرنا

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,060
  • بازدید امروز : 12634
  • بازدید دیروز: 28264

افراد آنلاین:

232

اکنون ساعت   11:53 am به وقت تهران میباشد.

امروز: سه شنبه 3 مهر 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان