. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

اگر اختراعات و اکتشافات نبودند؟

PDF version
کل آرا: 46
اگر اختراعات و اکتشافات نبودند؟
اگر اختراعات و اکتشافات نبود ... در میلیونها سال پیش که بشر پای به این جهان گذاشت با مشکلات فراوانی رو به رو بود. نخستین مشکل او که تهیه ی غذا بودبرایش قابل حل نبود تا چه برسد مسائل دیگری از قبیل محلی برای استراحت - تامین بهداشت - تهیه ی لوازم زندگی و خیلی از چیزهای دیگر.

اگر اختراعات و اکتشافات نبودند؟

 

 

اهمیت اختراعات و اکتشافات,اگر اختراعات و اکتشافات نبود

اگر اختراعات نبودند زندگی ما هم مثل انسان های اوليه بود

 

اگر اختراعات و اکتشافات نبود ...

در میلیونها سال پیش که بشر پای به این جهان گذاشت با مشکلات فراوانی رو به رو بود. نخستین مشکل او که تهیه ی غذا بودبرایش قابل حل نبود تا چه برسد مسائل دیگری از قبیل محلی برای استراحت - تامین بهداشت - تهیه ی لوازم زندگی و خیلی از چیزهای دیگر.

 

انسان در ابتدا با مشکلات و سختیها دست و پنجه نرم کرد و به مرور علم پیدا کرد و با استفاده از علم خود توانست اکتشافات و اختراعات زیادی را در این جهان به وجود آورد. با به وجود آمدن یک اختراع بشر گامی به پیش گذاشته و به سوی اختراعات دیگری حرکت کرد.

 

مثلا اگر فرض کنیم برق نبود زندگی همه ی ما چقدر فلج می شد.تمام کارخانجات تعطیل می شدند -بشریت به عقب بر می گشت- خیلی از اعمال جراحی قابل انجام نبودوشابد بیشتر مردم از بین می فتند و به طور کلی زندگی بشر به حالت اولیه بر می گشت.

 

اگر تاریخ زندگی انسان بر روی زمین را بخوانیم می بینیم كه پدران ما به سختی زندگی می كردند آنها حتی تهیه ی یك بار غذا در روز مشكلات فراوانی را از سر می گذراندند فرض كنید ما در چند میلیون سال هستیم و زندگی غار نشینی داریم و بشر هنوز كشاورزی را كشف نكرده است و نمی داند چگونه به آتش دست پیدا كند.

 

انسانی ضعیف كه هیچ وسیله ای برای آسایش یا دفاع از خود ندارد در برابر گرما وسرما ناتوان است از حمله ی حیوانات وحشی در امان نیست برای تهیه غذا مشكل دارد و هزاران حرف دیگر كه تا در آن حال و هوا نباشیم نمی توانیم زندگی بدون اختراع و اكتشافات را درك كنیم اما همین انسان به ظاهر ناتوان با بهره گیری از هوش و قوه ی تفكرش به آنجا رسیده كه كره ی زمین را به دهكده ای جهانی تبدیل نموده و وحشی ترین حیوان را رام خود ساخته و سخت ترین كوه ها را شكافته و به اكتشافات و اختراعاتی نایل گردیده كه شاید در آینده ی نزدیک كرات آسمانی تازه ای را به تسخیر خود در آورد چقدر خوب است كه انسان ها كه به این همه دانش دست یافته اند از نظر نوع دوستی واخلاقی هم آن قدر پیشرفت كند تا به پای فرشتگان برسند بنابراين اگر اختراعات و اتشافات نبود بايد انسان هنوز در غار زندگی می كرد و زندگی ما هم مثل انسان های اوليه بود پس اختراعات و اكتشافات سهم  بزرگی در زندگی بشر داشته است.

 

بگذاريد چند مثال بزنم، اديسون اگر اديسون نبود برق توليد نمي شد. منظور اين نيست كه فقط اديسون برق را توليد كرد منظور اين است كه اديسون با فكر كردن برق را توليد كرد و مادر خود را از مرگ حتمي نجات داد. اگر اختراع اديسون نبود برقی در كار نبود و ما روشنايی خود را از شمع به دست می آورديم. تمام دانشمندان هسته ای ايرانی جانشان را دادند تا انرژی هسته ای به وجود آوردند. اگر اختراعات نبودند زندگی ما هم مثل انسان های اوليه بود.

 

 

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت به همکاری در واحد پشتیبانی تلفنی شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی علاقه مندان به فعالیت در بخش پشتیبانی تلفنی این شرکت دعوت می...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از سرمایه گذاران بخش خصوصی

دعوت از سرمایه گذاران بخش خصوصی در راستای تامین سرمایه طرح های دانش بنیان و نوآورانه و تحقق اقتصاد...

دعوت به همکاری در واحد پشتیبانی تلفنی شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان
دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )
دعوت از سرمایه گذاران بخش خصوصی

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,048
  • بازدید امروز : 34603
  • بازدید دیروز: 33150

افراد آنلاین:

220

اکنون ساعت   8:59 pm به وقت تهران میباشد.

امروز: چهارشنبه 29 شهريور 1396

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان