. .

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

بورس دانش‌بنیان ایجاد می‌شود

PDF version
کل آرا: 390
با توجه به اقدامات انجام شده در حوزه دانش بنیان و جذب سرمایه از سوی معاونت علمی امیدواریم که به زودی بورس دانش بنیان در کشور ایجاد شود.

علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی اظهار کرد: با توجه به اقدامات مثبت معاونت علمی در راستای ایجاد یک فایل مستقل برای شرکت های دانش بنیان در بورس و حضور چند شرکت دانش بنیان در تابلوی بورس امیدواریم به زودی بورس دانش بنیان برای توسعه شرکت های فعال در این حوزه ایجاد شود.
 

وی در ادامه افزود : تامین مالی شرکت های دانش بنیان از طریق حضور این شرکت ها در بورس و عرضه سهام آن ها در تابلوی بورس در حال حاضر امکان پذیر شده و یک تابلوی اختصاصی برای sme ها و شرکت های دانش بنیان ایجاد شده و با انجام فرآیند های لازم و تدوین آن باید تعداد زیادی شرکت در تابلوی بورس حضور داشته باشد.

دلیری خاطر نشان کرد : برای حمایت از شرکت های دانش بنیان معاونت هزینه 50 درصد ورود شرکتهای دانش بنیان به بورس را پذیرفته تا به توسعه این حوزه کمک کند .
معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی به ورود به بازار سرمایه اشاره کردو گفت : پس از انعقاد تفاهم نامه با سازمان بورس یک فایل مستقلی برای موضوع دانش بنیان باز شد و صندق های جسورانه برای حمایت از این شرکت ها تشکیل شدند و در حال حاضر حدود هشت صندوق مجوز دریافت کرده اند.

وی همچنین به موضوع ورود به نهادهای مالی موجود از جمله بانک ها اشاره کرد و گفت : موضوع سرمایه گذاری بانک ها در حوزه دانش بنیان باید اتفاق بیفتد و فرایند جذب طرح و ایجاد مراکز نوآوری و برگزاری استارتاپ ها امکان پذیر شود.

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی افزود : در حال حاضر با بیش از 9 بانک در حال مذاکره هستیم  تا به زودی در این حوزه منابع مالی تامین و رشد چشمگیری را شاهد باشیم.

دلیری تاکید کرد :با توجه به اینکه طرح های دانش بنیان طرح هایی هستند که به صورت مرتب در حال رشد هستند ، بازار آنها قابل تامین خواهد بودوامکان ارتقای محصول و وورد به بازارهای خارجی رو دارند لذا متمایزتر از طرح های سنتی هستند و تجربه خوبی بود.

در ادامه این مراسم تفاهم نامه ای میان معاونت علمی و بانک سپه منعقد شد تا با بكارگيري ظرفيتهاي بازار پول و سرمايه كشور در جهت رشد و توسعه محصولات و خدمات دانش بنيان وتحقق اهداف اقتصاد مقاومتي گام برداشته شود.

همكاري در راهاندازي «مركز شتابدهي و نوآوري»؛همكاري در تأسيس و توسعه فعاليت صندوق سرمايهگذاري جسورانه وهمكاري در جهت استفاده از خدمات و محصولات شرکت های دانش بنیان در حوزه های کاری مرتبط با طرفین تفاهمنامه از جمله خدمات فینتک ها محورهای  اصلی انعقاد این تفاهم نامه هستند.

منبع: بنیاد ملی نخبگان

باز نشر: سایت علمی نخبگان جوان

کلمات کلیدی: 

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت به همکاری در واحد پشتیبانی تلفنی شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی علاقه مندان به فعالیت در بخش پشتیبانی تلفنی این شرکت دعوت می...

دعوت از سرمایه گذاران بخش خصوصی

دعوت از سرمایه گذاران بخش خصوصی در راستای تامین سرمایه طرح های دانش بنیان و نوآورانه و تحقق اقتصاد...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )
دعوت به همکاری در واحد پشتیبانی تلفنی شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان
دعوت از سرمایه گذاران بخش خصوصی

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,050
  • بازدید امروز : 20041
  • بازدید دیروز: 17851

افراد آنلاین:

387

اکنون ساعت   11:44 pm به وقت تهران میباشد.

امروز: يكشنبه 1 بهمن 1396

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان