. .

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

تقویت دوره‌های کارآموزی، راهی به سوی خوداشتغالی

PDF version
کل آرا: 96
تقویت دوره‌های کارآموزی، راهی به سوی خوداشتغالی
شجری؛ دانشجوی برتر دانشگاه خواجه‌نصیرالدین‌طوسی با اشاره به لزوم حرکت مستعدان‌برتر به سمت خوداشتغالی، گفت: نمی‌توان مدام از دولت انتظار استخدام داشت چراکه در دنیای امروز استخدام دولتی جایگاهی ندارد.

علیرضا شجری؛ دانشجوی دکتری مهندسی مکانیک در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان با مناسب توصیف کردن آیین‌نامه جایزه تحصیلی، گفت: تسهیلات در نظر گرفته‌شده توانسته بخش قابل توجهی از نیازهای دانشجویان را پاسخ دهد.

وی افزود: در روند شناسایی و حمایت‌های مالی اقدامات خوبی انجام شده و جایزه‌های مناسبی برای افراد نظر گرفته شده است که البته در این بین، امکان بیمه اشتغال، تسهیلی ویژه است چراکه دانشجویان به دلیل حضور مداوم در دانشگاه غالباً از فضای کار عقب می‌مانند که این امکان تا حدود بسیاری این نقیصه را رفع می‌کند.

دانشجوی برتر دانشگاه خواجه‌نصیرالدین‌طوسی با اشاره به لزوم جهت‌‌دهی به فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی دانشجویان، حضور در عرصه عملیاتی علم را امری ضروری دانست و عنوان کرد: نباید تمام تلاش و انرژی دانشجویان صرف امور نظری شود بلکه مسیر باید به‌گونه‌ای باشد که افراد از همان دوره دانشجویی به سمت صنعت متمایل شوند؛ البته در سال‌‌های اخیر روند تا حدودی بهبود یافته است اما برای رسیدن به جایگاه مطلوب نیاز است سیاست‌ها و آیین‌نامه‌ها نیز تغییر کند.

شجری اضافه کرد: بسیاری از افراد به تحقیق کاربردی که در جامعه بومی اثرگذار باشد و سبب پیشرفت کشور شود، علاقه دارند اما برخی دیگر پژوهش در مرزدانش را هدف خود قرار دادند و به همین دلیل انرژی و هدف خود را در این راه به‌کار می‌گیرند. هر دو گروه به نوبۀ خود می‌توانند در جامعه تاثیرگذار باشند به شرطی که هم تلاش خود را افزایش دهند و هم امکانات و تجهیزات لازم برای آنان فراهم شود.

دانشجوی دکتری مهندسی مکانیک تصریح کرد: نمی‌توان مدام از دولت انتظار استخدام داشت چراکه در دنیای امروز استخدام دولتی جایگاهی ندارد اما از سوی دیگر حضور در عرصه دانش‌بنیان نیز به فراهم‌شدن زیرساخت‌هایی مانند سامان‌دهی نظامِ اقتصادی کشور، نیاز دارد.

وی رعایت حقوق مالکیت فکری را اولین گام در ورود به عرصه دانش‌بنیان برشمرد و اظهار داشت: در سال‌های اخیر اقدامات بسیار مناسبی برای رونق عرصه دانش‌بنیان انجام شده است که حمایت‌های مالی صندوق نوآوری و شکوفایی یکی از نمونه‌های آن است.

مستعدبرتر دانشگاه خواجه‌نصیرالدین‌طوسی در پایان با اشاره به لزوم گذراندن دوره‌های عملی، گفت: علاوه بر دوره‌های کارآموزی که باید بیشتر از گذشته جدی گرفته شوند، برگزاری کلاس و یا کارگاه‌هایی با محوریت فضای کسب‌وکار نیز می‌تواند کمک‌حال دانشجویان باشد.

منبع: بنیاد ملی نخبگان

بازنشر: سایت علمی نخبگان جوان

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,060
  • بازدید امروز : 20127
  • بازدید دیروز: 22632

افراد آنلاین:

142

اکنون ساعت   9:26 pm به وقت تهران میباشد.

امروز: جمعه 30 شهريور 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان