. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

خودرویی عجیب؛ هوندا FCV کانسپت

PDF version
کل آرا: 491
دسته بندی: 
نمایشگاه دیترویت 2015: هوندا یک خودروی ویژه برای طرفداران سوخت هیدروژن و پیل سوختی را در نمایشگاه دیترویت به‌عنوان نسخه ارتقا یافته FCX رونمایی کرد.
خودرویی عجیب؛ هوندا FCV کانسپت

نمایشگاه دیترویت 2015: هوندا یک خودروی ویژه برای طرفداران سوخت هیدروژن و پیل سوختی را در نمایشگاه دیترویت به‌عنوان نسخه ارتقا یافته FCX رونمایی کرد.

بهترین‌ها: طراحی این خودرو عجیب و جلب‌توجه کننده است. فرم منحصربه‌فرد جلوپنجره و ارتباط آن با چراغ‌های LED جلو که بسیار باریک می‌باشند، فرم شیب‌دار و آئرودینامیک سقف، هواکش‌های جانبی و گلگیرهای نیمه پوشیده عقب آن می‌توانند مورد توجه قرار گیرند.

درون اتاق این خودرو با طراحی مدرن و روکش چرم و چوب و فلز و به رنگ روشن آراسته شده است. یک نمایشگر مرکزی به‌صورت شناور در کنسول مرکزی جای گرفته است. نمایشگر داشبورد نیز به شکل عمودی کار نمایشگر سربالا را نیز انجام می‌دهد. فرمان نوآورانه خودرو نیز بسیار زیبا و اسپرت طراحی شده است و بریدگی قسمت بالای آن، روئیت نمایشگر را آسان‌تر می‌کند.

هوندا FCV یک خودروی مفهومی آینده‌نگر برای بهبود حمل و نقل با خودرو بدون تولید آلودگی می‌باشد. در عین حال، این یک خودروی عملی است که برای پنج سرنشین با فضای کافی، گنجایش دارد.

مهم‌ترین نکته در مورد FCV بهبود سلول سوختی و قرارگیری کامل آن در محفظه موتور می‌باشد که باعث صرفه‌جویی در فضا شده است و همین موضوع به بیشتر شدن فضای مؤثر کابین کمک کرده است. میزان خروجی این پیل سوختی 100 کیلووات است. این یعنی 60 درصد تراکم قدرت بیشتر که با وجود اندازه آن یک‌سوم کوچک‌تر از نسل پیش شده است.

با هر بار سوخت‌گیری می‌توان 483 کیلومتر مسافت را طی کرد که در بین خودروهای هیدروژنی رقم بسیار خوبی محسوب می‌شود و با توجه به کمبود ایستگاه‌های هیدروژن، موضوع بااهمیتی نیز تلقی می‌گردد. البته هوندا سال گذشته 14 میلیون دلار برای توسعه جایگاه‌های سوخت‌گیری هیدروژن در ایالت کالیفرنیا سرمایه‌گذاری کرد. هر بار سوخت‌گیری کامل مخازن این خودرو با فشار 10 هزار psi حدود 3 تا 5 دقیقه طول می‌کشد.

به گفته هوندا، مدل FCV اواخر بهار 2016 وارد بازار خواهد شد. در صورتی که این خودرو با این ویژگی‌ها و طراحی وارد بازار شود، بزرگ‌ترین رقیب برای تویوتا میرای به شمار خواهد رفت.

منبع: پدال

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,060
  • بازدید امروز : 20041
  • بازدید دیروز: 22632

افراد آنلاین:

141

اکنون ساعت   9:21 pm به وقت تهران میباشد.

امروز: جمعه 30 شهريور 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان