. .

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

دست دیجیتالی برای ناشنوایان

PDF version
کل آرا: 234
دست دیجیتالی برای ناشنوایان
کشورهای غربی،همواره در حال تحقیق و بررسی به منظور ایجاد راه حل هایی نوین برای افراد معلول جامعه هستند. ناشنوایان و نابینایان،به مانند انسان های عادی قادر به خواندن،نوشتن و گوش دادن نیستند.لذا برای ارتباط با این گروه از انسان ها،از راه های ارتباطی مخصوص مانند خط بریل و زبان ناشنوایان استفاده میگردد.معلولان ناشنوا،قادر با انجام بسیاری از کارهای فیزیکی هستند و میتوانند به مانند یک عضو کامل به جامعه خدمت کنند.

SignLanguageGlove" نام یک دستگاه مبدل است که از فناوری الکترونیکی دیجیتال/آنالوگ در ساختار خود استفاده میکند.این محصول یک دست الکترونیکی است که از 5 سنسور فلکس حرکتی و تعدادی شتاب سنج برخوردار است.این دست الکترونیکی توانایی تبدیل زبان نوشتار به گفتار حرکتی را داراست.

یک تراشه مبدل که نوشته های ورودی را به حرکت های قابل فهم برای ناشوانایان تبدیل میکند،با استفاده از یک برد الکترونیکی،اطلاعات را به مفاصل انتقال میدهد.انگشتان و به طور کلی دست الکترونیکی پس از دریافت این پالس ها و با کمک سنسورهای خود این اطلاعات را به زبان اشاره مبدل میکنند.

زبان های ورودی در نمونه های اولیه،عربی،انگلیسی و فرانسوی هستند اما مخترع ین این محصول قول داده اند که نمونه های تولیدی در آینده قادر به پشتیبانی از زبان های بیشتری خواهد بود.

قابلیت دیگر این محصول ایجاد یک سامانه ارتباطی WI-FI است که به وسیله آن میتواند اطلاعات ورودی را از گوشی ها موبایل،تبلت و...دریافت و پخش کند.سازندگان این طرح از استقبال کمپانی ها برای تولید انبوه آن خبر داده اند و امیدوار هستند که به زودی SignLanguageGlove را برای آموزش و ارتباط بهتر راهی مدارس و مرکز آموزشی کرده و ناشنوایان را قادر به ارتباط با افراد عادی جامعه بکنند.اختراعاتی از این دست،با گجت هایی که در طول روز با آنها برخورد میکنیم متفاوت است.

منبع:بیتوته

بازنشر: سایت علمی نخبگان جوان

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,060
  • بازدید امروز : 18356
  • بازدید دیروز: 22632

افراد آنلاین:

146

اکنون ساعت   7:21 pm به وقت تهران میباشد.

امروز: جمعه 30 شهريور 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان