. .

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پایان کابوس پنچری با تولید تایرهای بدون باد Michelin

PDF version
کل آرا: 297
یک تایر پنچر می‌تواند نشانه‌ای از شروع یک روز بد در زندگی باشد، شرکت آمریکایی Michelin با راه اندازی خط تولید تایرهای جدید خود می‌خواهد این اتفاق را به افسانه‌ای قدیمی تبدیل کند. اگر شما هم مشتاقید بیشتر در خصوص تایرهای Tweels بدانید در ادامه ما را همراهی کنید.
پایان کابوس پنچری با تولید تایرهای بدون باد توسط Michelin


یک تایر پنچر می‌تواند نشانه‌ای از شروع یک روز بد در زندگی باشد، شرکت آمریکایی Michelin با راه اندازی خط تولید تایرهای جدید خود می‌خواهد این اتفاق را به افسانه‌ای قدیمی تبدیل کند. اگر شما هم مشتاقید بیشتر در خصوص تایرهای Tweels بدانید در ادامه ما را همراهی کنید.

یک خط تولید 50 میلیون دلاری قرار است تایرهای بدون باد را برای مصارف تجاری و کشاورزی تولید و به بازار عرضه کند. شرکت Michelin پیش از این در سال 2005 مدل‌های مفهومی تایرهای بدون باد را ارائه کرده بود و تایرهایی که تولید خواهند شد نمونه‌هایی تکامل یافته از آن تایرها هستند. 

تایرهای بدون باد مشابه تایرهای معمولی در لایه‌ی خارجی خود، از لاستیک قالبگیری شده تحت فشار بهره می‌برند که روی استوانه‌ی داخلی از جنس استیل سوار می‌شوند. 

در بین این لایه و مرکز چرخ، پره‌هایی از جنس پلی یورتان وجود دارد که علاوه بر جذب انرژی نقش اتصال دهنده‌ی دو لایه‌ی درونی و بیرونی را بر عهده دارند. این پره‌ها به همراه لایه‌ی خارجی تایر می‌توانند برحسب فشارهای وارده روی چرخ بسته به نوع کاربری، به صورت سفارشی ساخته شوند.

به گفته‌ی Michelin تایرهای Tweel تا سه برابر تایرهای معمولی عمر مفید دارند. هم چنین در این تایرها می‌توان لایه‌ی خارجی را مستقل از لایه‌های داخلی تعویض کرد که نتیجه‌ی آن علاوه بر هزینه‌ی کمتر برای مصرف کننده تولید زباله‌های کمتر و محیط زیستی سالم تر است.

علاوه بر اینها از آن جایی که این تایرها هوایی در خود ندارند و فضای بین پره‌ها باز است، آب را به راحتی عبور می‌دهند. به گفته‌ی این شرکت، تایرهای Tweel نصب راحتی دارند، در برابر صدمات بسیار مقاوم اند و استفاده از آن برای کاربر راحت‌تر خواهد بود.

در حال حاضر شرکت Michelin در پی توسعه دادن تایرهای بدون باد در کاربردهای کشاورزی و ساختمانی است چرا که در این صنایع پنچری تایرها یکی از معضلات بسیار آزار دهنده است که البته با توجه به ویژگی‌های فوق العاده‌ی این تایرها، کاربردهای آن‌ها در زمینه‌های دیگر نیز به زودی مورد توجه قرار خواهد گرفت.

این تایرها به نوعی جنبه‌ی متمایز کننده‌ی شرکت Michelin از رقبا خواهد بود به طوری که می‌توان این شرکت را در آینده یکی از رهبران اصلی تولید تایر در جهان دانست. به ویژه که هم اکنون بسیاری از صنایع در پی افزایش ایمنی، بهره وری و کاهش هزینه‌های تولیدی خود هستند.در ویدیوی زیر می‌توانید عملکرد این تایرها را به خوبی مشاهده کنید.

دانلود ویدیو

منبع 

 

 

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,060
  • بازدید امروز : 19943
  • بازدید دیروز: 22632

افراد آنلاین:

139

اکنون ساعت   9:16 pm به وقت تهران میباشد.

امروز: جمعه 30 شهريور 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان