. .

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

مقالات خلاقیت و نوآوری

پيوند طلايي علم و اقتصاد

اخيرا مسابقه‌اي راه افتاده است که بعضي مردم به مارک لباس خود تفاخر مي‌کنند و اين را نشانه فضيلتي مي‌دانند که آن‌ها را از ديگران متمايز مي‌کند. بعضي جامعه‌شناسان اعتقاد دارند برندگرايي به خصوص وقتي رنگ و بوي افراطي به خود بگيرد، نه‌تنها نشانه يک بيماري اجتماعي است، بلکه جلوه‌اي از عقده‌هاي فروخورده فردي و اجتماعي را به نمايش مي‌گذارد که ممکن است حيات سالم يک جامعه را به خطر بيندازد.

راز شكل‌گيري برند در تفكر كارآفرين است

راز شكل‌گيري برند در تفكر كارآفرين است

تولد و مرگ برندها در ايران خود داستاني است که در هر فصل آن مي‌توان روايتي از کاميابي‌ها و شکست‌هاي کارآفرينان کشور خواند؛ اين‌که چگونه نهال برندسازي در ايران به درختي نوجوان تبديل شد، اما کهنسال نشد، موضوعي است که ذهن بسياري از جامعه‌شناسان، تاريخ‌دانان معاصر و اقتصاددانان را به خود مشغول کرده است.

چرا «نه» گفتن مهم است؟

چرا «نه» گفتن مهم است؟

احتمالا استفاده از کلمه «نه» يکي از سخت‌ترين کارهايي است که در طول روز مجبور به انجامش هستيد و خيلي سخت آن را بر زبانتان جاري مي‌کنيد. حتما براي شما هم پيش آمده که به‌خاطر فشار زيادي که روي خودتان احساس‌ مي‌کنيد و صرفا به دليل احساس گناه يا خجالت و...، به درخواست‌هاي کاري و غيرکاري پاسخ مثبت مي‌دهيد که انجامشان برايتان گران تمام مي‌شود.

برنامه‌ریزی جامع و هدفمند؛ گام به گام تا بلوغ

برنامه‌ریزی جامع و هدفمند؛ گام به گام تا بلوغ

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیا ملی نخبگان، سعيد نعمت‌اللهي، مؤسس استارت‌آپ «همپا»ست؛ استارت‌آپي که در صف ورود به بازار قرار دارد و قرار است دارندگان ماشين‌هاي تک‌سرنشين را به مسافران وصل کند تا هم آلودگي هوا کمتر شود و هم در زمان و هزينه مسافر و راننده صرفه‌جويي شود.

بیست و چهار مهارت که هر کارآفرینی باید داشته باشد

بیست و چهار مهارت که هر کارآفرینی باید داشته باشد

براي استفاده قانوني از يک خودرو در بزرگراه، بايد گواهينامه داشته باشيد، براي داشتن بدني سلامت و موفقيت در ورزش بايد هر روز تمرين کنيد، براي داشتن دوران بازنشستگي راحت بايد سرمايه‌گذاري خوبي داشته باشيد و... بنابراين اگر هدفتان موفقيت در تجارت است، باز هم با همين فرمول سر و کار داريد و «بايد»هاي مشخصي وجود دارد که بايد رعايت کنيد تا کسب و کارتان در مسير موفقيت قرار بگيرد.

ایده‌هایی برای آینده

ایده‌هایی برای آینده

گذر زمان، رویا‌پردازی‌های ذهن بشر را به لطف پیشرفت فناوری و علم به حقایقی قابل دسترس تبدیل می‌کند. در ادامه به تعدادی از این ایده‌ها که می‌توانند در آینده بخشی از واقعیت زندگی ما باشند، می‌پردازیم.

اکتشافات فضایی

حداکثر کارايي با حداقل ابزار

حداکثر کارايي با حداقل ابزار

در کنار رشد اقتصادي جهان و جمعيت رو به افزايش سعي در اختصاص دادن منابع به يک ميزان به همه و نيز به آيندگان از اهميت ويژه‌اي برخوردار است. توسعه پايدار عنصر سازمان‌دهنده‌اي است که موجب پايداري منابع تجديدناپذير مي‌شود که اين منابع لازمه حيات بشر روي کره زمين است. اين مفهوم  سعي دارد براي آيندگان شرايط مطلوبي فراهم کند.

مدل کسب‌وکار بهينه چیست؟

مدل کسب‌وکار بهينه چیست؟

يک مدل کسب‌وکار مناسب، توانايي آن را دارد که با پاسخ به سوال‌هايي در زمينه مشتري، ارزش مشتري و چگونگي کسب درآمد، زمينه منطق اقتصادي فعاليت سازمان را توضيح و شرح دهد که چگونه مي‌توان ارزش مورد نظر مشتريان را با هزينه مناسب ارائه کرد.2

چگونه مي‌توان درآمد صنايع خلاق را جايگزين درآمد نفت کرد؟

چگونه مي‌توان درآمد صنايع خلاق را جايگزين درآمد نفت کرد؟

 در شماره قبلي اشاره شد كه صنايع خلاق موضوع عصر چهارم بعد از عصر کشاورزي، صنعتي و اطلاعات و دانايي‌محور از سال 1980 به بعد بود و ريشه موضوع صنايع خلاق در بستر مفهوم صنايع فرهنگي پا گرفت كه شايد اولين بار توسط مکتب فرانکفورت در دهه‌هاي 30 و 40 و آدورنو و همفکرانش ارائه شد.

تکنولوژی‌ای که آینده را رقم خواهد زد

ليزر ما را به ياد فيلم‌هايي مثل «جنگ ستارگان» و اسلحه‌هاي عجيب و غريب و توپ‌هاي ليزري در جنگ بين تمدن‌هاي مختلف کهکشاني مي‌اندازد.

صفحه‌ها

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,060
  • بازدید امروز : 41012
  • بازدید دیروز: 39586

افراد آنلاین:

299

اکنون ساعت   10:58 pm به وقت تهران میباشد.

امروز: پنجشنبه 26 مهر 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان