. .

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

استفاده از تیم رباتیک "Fetch" برای کارهای انبارداری

PDF version
کل آرا: 629
دسته بندی: 
با توسعه ی تجارت اینترنتی مصرف کنندگان انتظار دارند که سفارش هایشان سریع به دستشان برسد. اما ارسال سریع کالاها تنها در صورتی ممکن است که انبارها بسته بندی کالا را سریع تر انجام دهند.
استفاده از تیم رباتیک "Fetch" برای سرعت بخشیدن به کارهای انبارداری
 

با توسعه ی تجارت اینترنتی مصرف کنندگان انتظار دارند که سفارش هایشان سریع به دستشان برسد. اما ارسال سریع کالاها تنها در صورتی ممکن است که انبارها بسته بندی کالا را سریع تر انجام دهند.

آخرین تلاش ها در راستای سرعت بخشیدن به فرآیند بسته بندی در تیم رباتیک "Fetch" تجلی یافته است. این مجموعه از ربات ها شامل دو ربات واکشی (Fetch) و ترابری (Freight) می باشد که وظایف کسل کننده ی جمع آوری و تحویل کالاها را انجام می دهند.

 
 

 
 
هدف ربات های Fetch این است که کار نیروهای انسانی ترابری را ساده تر و سریع تر کنند. این ربات ها برای صنایع منطقی طراحی شده اند و مجموعه ی آنها شامل یک پایه ی متحرک و یک کنترل کننده ی پیشرفته می باشد که می تواند به عنوان یک بخش متحرک یا ثابت عمل کند. 

سیستم عامل این ربات ها سیستم عامل رباتیک و کد باز "ROS" می باشد. بعلاوه این ربات ها دارای سیستم های ضد تداخل هستند که به آنها این امکان را می دهد که در کنار انسان ها مشغول به کار شوند.

هدف ابتدایی این ربات ها این بوده است که بسته بندی و سایر عملیات روتین و مکرر انبار را انجام دهند تا نیروی انسانی روی کارهای پیچیده تر متمرکز شود. بعلاوه این ربات ها به صورت خودکار عمل می کنند و وظایفشان را بدون وقفه انجام می دهند. بدین منظور خودشان قادرند از شارژ کننده برای افزایش میزان باتری استفاده کنند و وقفه در کار انبار را کاهش دهند.

ربات واکشی:

ربات واکشی یک کنترل کننده ی متحرک است که از یک بازوی قابل حرکت پشتی با قابلیت چرخش 7 درجه و یک پنجه ی ماژولار (که می توان آن را جدا کرد و با توجه به عمل مورد نظر جایگزین کرد) استفاده می کند. 

این ربات بر روی یک ستون اصلی تلسکوپی استوار است که می تواند با کشش ارتفاع 1.1 متریش را به 1.5 متر برساند. این مجموعه می تواند حدودا 6 کیلوگرم وزنه را بلند کند. 

ربات واکشی دارای یک سر "pan-tilt" می باشد که شامل دوربین و یک حسگر تشخیص دهنده ی عمق سه بعدی می باشد که به آن توانایی یافتن و انتخاب اشیاء از قفسه های استاندارد را می دهد. مدل متحرک ربات واکشی بر روی یک پایه ی حمل کننده نصب می شود.

ربات ترابری:

ربات ترابری مبنای متحرک این گروه ربات ها می باشد که به دنبال ربات واکشی یا یک کارگر حرکت می کند. این ربات قادر است 68 کیلوگرم را حمل کند و دارای یک اسکنر دو بعدی لیزری برای هدایت و یافتن مسیر حرکت می باشد.

ربات ترابری می تواند با استفاده از یک برنامه ی کاربردی نصب شده بر روی تلفن های همراه هوشمند برای حرکت در یک مسیر خاص یا دنبال کردن ربات واکشی یا کارگران با استفاده از سیگنال های بی سیم، برنامه ریزی شود.

همکاری دو ربات واکشی و ترابری در امور انبارداری بدین صورت است که ربات واکشی کالاها را در قفسه ها جستجو می کند و آنها را در سبدی که توسط ربات ترابری حمل می شود قرار می دهد. 

پس از پایان کار جمع آوری کالاها ربات ترابری برای انجام مراحل بسته بندی کالاهایی که حمل می کند متوقف می شود و ربات ترابری دیگری جای آن را می گیرد تا در کار وقفه ایجاد نشود.

مشتریان زمانی که انتظار رسیدن سفارشاتشان را می کشند مانند کودکان بی صبر و تحمل می شوند. آنها می خواهند در کوتاهترین زمان ممکن کالا را دریافت کنند و این خواسته ی آنها فرآیند ارسال سفارشات را برای خرده فروشان چالش برانگیز کرده است.

سیستم رباتیکی Fetch می تواند به حل این چالش کمک کند و به سالم تر شدن حواشی انبارداری، افزایش اعتبار شرکت در میان سایر رقبا و رضایت مشتریان بی انجامد.

این ربات ها در کنفرانس بین المللی IEEE در بخش رباتیک و اتوماسیون که در 26 ام تا 30 ام ماه می سال 2015 در مرکز گردهمایی ایالت واشنگتن (شهر سیتل) برگزار می شود رونمایی می شوند.

منبع : کوی دانش 
باز نشر : سایت علمی نخبگان جوان

 

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,060
  • بازدید امروز : 12691
  • بازدید دیروز: 43405

افراد آنلاین:

370

اکنون ساعت   7:22 am به وقت تهران میباشد.

امروز: جمعه 27 مهر 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان