. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه هوافضا امری ضروری است

PDF version
کل آرا: 383
راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه هوافضا امری ضروری است
بارزیان؛ دانشجوی برتر دانشگاه صنعتی شریف گفت: به دلیل شرایط ویژه رشته هوافضا، راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان در این رشته می‌تواند نقش مهمی در اثرگذاری مستعدان‌برتر در صنعت خاصه صنایع دفاعی و نظامی داشته باشد.

بارزیان؛ دانشجوی برتر دانشگاه صنعتی شریف گفت: به دلیل شرایط ویژه رشته هوافضا، راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان در این رشته می‌تواند نقش مهمی در اثرگذاری مستعدان‌برتر در صنعت خاصه صنایع دفاعی و نظامی داشته باشد.

محمدباقر بارزیان؛ دانشجوی دکتری هوافضا در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، اعطای تسهیل آموزش‌یاری را اقدامی مثبت ارزیابی کرد و گفت: جای خالی این امکان در فضای نخبگانی کشور حس می‌شد.

وی افزود: دانشجوی دکتری به دلیل مقطع تحصیلی و همچنین شرایط سنی نیازهای متمایزی نسبت به دیگر دانشجویان دارد خاصه اگر متأهل باشد. نگاه ویژه به این افراد و درنظر گرفتن تسهیلات خاص برای آنان می‌تواند گام موثری در رشد علمی آنان باشد.

بارزیان ادامه داد: حضور در صنعت نیز مسیر دیگر اشتغال نخبگانی برای دانش‌آموختگان هوافضا است. البته به دلیل مباحث و موضوعات مطرح در این رشته، غالباً ایده‌‌ها در قالب طرح‌های کلان و پروژه‌های ملی و نظامی تعریف می‌شود و از سوی دیگر تقاضا برای استخدام در نهادها و سازمان‌های مرتبط نیز بسیار کمتر از متقاضیان است که این موضوع تا حدی ورود به این عرصه را دشوار می‌کند. به همین دلیل تعدادی از فارغ‌التحصیلان رشته هوافضا به سمت مشاغل غیرمرتبط با رشته تحصیلی خود می‌روند.

مستعدبرتر دانشگاه صنعتی شریف ادامه داد: راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه هوافضا در شرایط کنونی یکی از اقدامات مثبتی است که علاوه بر اشتغال‌زایی و کارآفرینی می‌تواند فعالیت‌های تحقیقاتی افراد را حتی پس از پایان‌تحصیل گسترش دهد. اصولاً کار تحقیقاتی در رشته هوافضا به فضای فیزیکی و تجهیزات پیشرفته نیاز ندارد؛ نیاز کار تحقیقاتی در این رشته نیروی انسانی متفکر و تحصیلکرده و یک رایانه پیشرفته است که هر دو در کشور به وفور وجود دارد.

دانشجوی دکتری هوافضا در پایان اضافه کرد: علاوه بر آنچه گفته شد، شرکت دانش‌بنیان برای بقا نیازمند انجام پروژه‌های عملیاتی و کسب درآمد مالی از این راه است. در مورد شرکت‌های دانش‌بنیان هوافضا به دلیل شرایط خاص و فعالیت‌های آنها در موضوعات دفاعی و نظامی، بنیاد ملی نخبگان به عنوان نهادی تسهیلگر می‌تواند به عنوان پل ارتباطی بین این شرکت‌ها و نهادهای مرتبط باشد تا با شناخت دقیق طرفین از نیازها و قابلیت‌های یکدیگر زمینه برای ارجاع پروژه‌های ملی و کلان به شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم شود.

 

منبع: بنیاد ملی نخبگان

بازنشر: سایت علمی نخبگان جوان

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,060
  • بازدید امروز : 6909
  • بازدید دیروز: 39586

افراد آنلاین:

353

اکنون ساعت   3:34 am به وقت تهران میباشد.

امروز: پنجشنبه 26 مهر 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان