. .

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

سورتمه سواری با سورتمه قابل پوشش

PDF version
کل آرا: 509
شاید بتوان" برف بازی "را یکی از شیرین ترین خاطرات کودکی دانست. امروزه با تولید وسائل متنوع مانندانواع اسکیت بردها و لوازم اسکی، لذت برف بازی چندین برابر شده است.
سورتمه سواری با سورتمه قابل پوشش

 

شاید بتوان" برف بازی "را یکی از شیرین ترین خاطرات کودکی دانست. امروزه با تولید وسائل متنوع مانندانواع اسکیت بردها و لوازم اسکی، لذت برف بازی چندین برابر شده است. 

سورتمه SnoSoot یکی از جدیدترین وسائل تفریحی در روزهای برفی است.


خیلی از افراد سورتمه سواری و این سو و آن سو لغزیدن روی برف تجربه کرده اند و مشتاقانه اخبار مربوط به آن را دنبال می کنند و همچنین بسیاری از شرکت های تجاری تولید کننده لوازم ورزشی و تفریحی به دنبال عرضه محصولات جدیدی در این زمینه هستند. 

درسال های اخیر، ما شاهد تولید روزافزون سورتمه های پیشرفته تر و گرانتر ازسایر وسائل اسکی و اسکیت بردها هستیم. جدیدترین نسل آنها تحت عنوان "SnoSoot" به تازگی در دسترس عموم قرارگرفته است.. سورتمه ای که می تواند مانند یک لباس شما را در برگرفته و روی موج های برفی بلغزاند.

سورتمه هایی مانند Zibock و Backyak می توانند با استفاده ازخاصیت انعطاف پذیری بالاتر مانند تاشدن روی هم یا درهم فرو رفتن اجزائشان، سرعت پایین آمدن از تپه های برفی را افزایش دهند. در واقع شما می توانید به جای کشیدن طناب های ضخیم و سورتمه های سنگین، این سورتمه سبک را به پشت بسته و خیلی آسان تر از "برف سواری" خود لذت ببرید.

"SnoSoot" ها هم در بالا رفتن و هم در پایین آمدن از تپه ها به شما کمک می کنند. درنگاه اول به نظر می رسد که بیشتر شبیه یک کوله پشتی سنگین باشند اما این پشته درحقیقت یک بالشتک پلاستیکی بزرگ بوده که برای محافظت از شانه ها تعبیه شده و با بندهایی به بازوها محکم می شود. همچنین دارای یک کمربند یراق مانند است که با استفاده از آن می توان به سادگی سورتمه را کنترل کرد.

طراحی و ایده ساخت این سورتمه برای اولین بار در ذهن وارن گیبسون 12 ساله شکل گرفت. او مدت ها از پنجره اتاقش به پیست اسکی و اسکی بازان خیره می شد و به این فکر فرو می رفت : " آیا راهی برای آموزش و انجام راحتتر اسکی وجود دارد که صدمات ناشی از آن را نیز به حداقل برساند؟ " و به این ترتیب دانه این ایده کاشته شد. حدود 10 سال بعد، در سال 2013، گیبسون بر اساس همین طرح ذهنی، "SnoSoot "را ساخته و پس از دو سال کار اختراعش را تکمیل نمود.

او دراین باره می گوید: "در ساختار این سورتمه (soot) از نوعی پلاستی; پلی کربنات و ترمزهای ABS استفاده شده که همین ویژگی باعث "یونیک یا منحصر بفرد شدن" این سورتمه می شود. کربنات به دلیل داشتن خاصیت انعطاف پذیری بالا، شکنندگی وسیله را کاهش داده و ABS نیزبه عنوان یک ماده سخت و محکم، از ریل های سورتمه محافظت می کند. این وسیله دارای دو عدد ریل می باشد که توسط یک لایه اضافه از ماده lexan کاملاً پوشیده و درزگیری شده و حرکت سورتمه را تسریع می بخشد. "

گیبسون در حال حاضر روی ساخت دو مدل مجزا کار می کند. در هر دو مدل "face first" و "feet first" بالشتک های بیشتری به منظور راحتی بیشتر سورتمه سوار تعبیه شده و ترمزها با رکاب های ایمن تری به بازو ها متصل می شوند. در مدل feet first، یک نشیمن و دو جای بشقاب مانند برای پاها در نظر گرفته شده که هدایت آن را آسان تر می سازد. 

بر اساس گفته های گیبسون، مدل های قبلی وزنی معادل 3.6 تا 4.5 کیلوگرم دارند درحالیکه نمونه های جدید بین 2.7 و 3.6 وزن خواهند داشت. شاید ایده سورتمه سواری با مدل جدید و بشقاب مانند سورتمه، برای شما شیرین و جذاب نباشد اما مطمئناً کودک درون شما را به خنده و شادی وا میدارد. درفیلم کوتاهی که گیبسون تهیه کرده است سرعت بالای این وسیله به نمایش گذاشته شدهاست. 

در حال حاضر گیبسون مشغول سرمایه گذاری در مؤسسه "Indiegogo "بوده و همچنین آمادگی خود را جهت تولید انبوه اعلام کرده است. جدیدترین نسل این سورتمه ها هم اکنون در آمریکا 249 دلار و مدل قبلی 199 دلار قیمت دارند.

منبع : کوی دانش 
باز نشر : سایت علمی نخبگان جوان

 

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,060
  • بازدید امروز : 7636
  • بازدید دیروز: 39654

افراد آنلاین:

295

اکنون ساعت   4:37 am به وقت تهران میباشد.

امروز: شنبه 28 مهر 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان