. .

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

شایع‌ترین دلیل نابینایی در جهان

PDF version
کل آرا: 655
دسته بندی: 
شایع‌ترین دلیل نابینایی در جهان
یک فوق تخصص قرنیه با اشاره به اینکه شایع‌ترین علت نابینایی در جهان آب مروارید است، اظهار کرد: ابتلا به این بیماری به علت عدم دسترسی به امکانات جراحی در کشورهای فقیر شایع‌تر است.

یک فوق تخصص قرنیه با اشاره به اینکه شایع‌ترین علت نابینایی در جهان آب مروارید است، اظهار کرد: ابتلا به این بیماری به علت عدم دسترسی به امکانات جراحی در کشورهای فقیر شایع‌تر است.

دکتر محمدکریم اسماعیلی با اشاره به اینکه چشم انسان دارای یک عدسی شفاف در پشت عنبیه و مردمک است که وظیفه آن تمرکز نور بر روی شبکیه است، گفت: عدسی چشم از آب و رشته‌های پروتئین تشکیل شده است، بنابراین کنار هم قرار گرفتن این رشته‌های پروتئینی به صورتی است که موجب شفافیت عدسی شود اما اگر این رشته‌ها به هم چسبیده شوند؛ دچار کدورت می‌شود.

وی در ادامه بیان کرد: کدر شدن عدسی چشم که مانع عبور نور به داخل چشم می‌شود، آب مروارید نامیده می‌شود و این عارضه شایع‌ترین عامل نابینایی در دنیا است.

این فوق تخصص قرنیه با اشاره به اینکه علت اصلی نابینایی 50 درصد مردم جهان به علت ابتلا به آب مروارید است، تصریح کرد: ابتلا به این بیماری به علت عدم دسترسی به امکانات جراحی در کشورهای فقیر شایع‌تر است.

وی در خصوص علائم ابتلا به آب مروارید، خاطرنشان کرد: شایع‌ترین علامت این بیماری کاهش بینایی و تاری دید است که کاهش بینایی اغلب به صورت تدریجی و پیشرونده ایجاد می‌شود.

اسماعیلی در پایان با تاکید به اینکه در صورتی که فرد به آب مروارید مبتلا شده باشد تصور می‌کند که از پشت شیشه مه گرفته به اشیاء نگاه می‌کند و به تدریج میزان کاهش بینایی وی افزایش می‌یابد، اظهارکرد: در مواردی که بیماری فرد به صورت پیشرفته باشد، وی حتی قادر به دیدن انگشتان دست خود نیست، اما کاهش بینایی فرد در صورت ابتلا به آب مروارید همراه با درد و قرمزی چشم نیست، به جز مواردی که بیماری خیلی پیشرفته و به آب سیاه تبدیل شده باشد.

منبع: ایسنا

باز نشر: سایت علمی نخبگان جوان

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,060
  • بازدید امروز : 17436
  • بازدید دیروز: 34716

افراد آنلاین:

272

اکنون ساعت   12:31 pm به وقت تهران میباشد.

امروز: دوشنبه 30 مهر 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان