. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

مدار شبه مغز انسان طراحی شد

PDF version
کل آرا: 1093
دسته بندی: 
امروزه یکی از چالش های بزرگ دانشمندان این است که با وجود ساخته شدن چیپست های کامپیوتری که مشابه مغز انسان عمل می کنند موفق نشدند آن را به اجرا برسانند و عملیاتی کنند.

مدار شبه مغز انسان طراحی شد

امروزه یکی از چالش های بزرگ دانشمندان این است که با وجود ساخته شدن چیپست های کامپیوتری که مشابه مغز انسان عمل می کنند موفق نشدند آن را به اجرا برسانند و عملیاتی کنند.اما پژوهشگران دانشگاه سانتا باربارا در این باره اعلام کرده اند که برای اولین بار توانسته اند بااستفاده از یک مدار عصبی با ۱۰۰ نقطه اتصال ، همانند مغز انسان ،عمل طبقه بندی عکس ها را انجام دهند.

این فناوری مبتنی بر پایدار کننده حافظه ، که به خاطر ماهیت خود مانند یک مغز آنالوگ عمل می کند موفق شد با در کنار هم قرار دادن حروف ، افراد آشنا در یک گروه را تشخیص دهد البته این عمل به دلیل وجود نویز به سختی به انجام رسیده است.

Artificial intelligence

ناگفته نماند که کامپیوترهای معمولی توانایی انجام چنین کاری را دارند اما برای این منظور به چیپ های قدرتمندتر با مصرف انرژی به مراتب بیشتر نیاز خواهند داشت تا رفتار مشابه مغز انسان را انجام دهند. برای انجام وظایفی که نیازمند درک دقیق تر و جزئی تر فعالیت ها هستند، به اتصالات عصبی بیشتری نیاز خواهد بود . با این حال به اجرا در آوردن این دستاورد نیازمند زمان بیشتری است البته دانشمندان باور دارند که در آینده نزدیک گامی مهم برای جفت کردن یک شبکه پایدار کننده حافظه با پردازنده های سنتی برداشته می شود و به این ترتیب امکان انجام فعالیت ها و وظایف پیچیده تری از طریق این چیپست ها برایشان فراهم می گردد.

شما در آینده ای نه چندان دور شاهد ارائه موبایل هایی با اپلیکیشن های هوشمند رهگیری یا سیستم های تصویر برداری پزشکی خواهید بود که قابلیت تشخیص شرایط را خواهند داشت.

اگر دوست دارید در آینده اخبار جدید در مورد به روز رسانی مدار مغز مانند به دست آورید توصیه می کنیم ایمیل خود را در خبرنامه سایت علمولوژی ثبت نمایید.

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,060
  • بازدید امروز : 40797
  • بازدید دیروز: 36715

افراد آنلاین:

310

اکنون ساعت   11:25 pm به وقت تهران میباشد.

امروز: سه شنبه 24 مهر 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان