. .

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پنگوئن‌ها آب دریا را تصفیه می‌کنند

PDF version
کل آرا: 45
پنگوئن‌ها به صورت مداوم از آب دریا می‌نوشند و به همین خاطر غده‌ای که در بالای چشم این پرنده دریایی قرار گرفته است به صورت دایم آب را تصفیه می‌کند تا آب شیرین به بدن او برسد.پنگوئن‌ها آب دریا را تصفیه می‌کنند

مجموعه: اخبار علمی و آموزشی

 

 

 

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

پنگوئن‌ها به صورت مداوم از آب دریا می‌نوشند و به همین خاطر غده‌ای که در بالای چشم این پرنده دریایی قرار گرفته است به صورت دایم آب را تصفیه می‌کند تا آب شیرین به بدن او برسد.

به گزارش فارس، محققان بر اساس مطالعات خود دریافتند پنگوئن‌ها در بدن خود عضو ویژه‌ای دارند که به کمک آن می‌توانند آب دریا را به آب شیرین تبدیل کنند.

 

بررسی‌های دقیق نشان داد در بدن پنگوئن‌ها یک غده وجود دارد که به طور مستقیم آب دریا را تصفیه و آن را به آب شیرین تبدیل می‌کند و این غده در اصل از فیلترهایی تشکیل شده است که نمک را از خون پنگوئن می‌گیرد.

 

این غده در بالای مدار چشم پنگوئن قرار دارد و محققان به این نتیجه رسیده‌اند که برخی دیگر از پرنده‌های دریایی آن را شامل می‌شوند. به طور کلی پستانداران یا پرندگانی که به واسطه نوع زندگی خود باید آب دریا را بنوشند، نوعی از این غده را در بدن خود جا داده‌اند.

 

به طور کلی می‌توان گفت نمکی که موجودات زنده وارد بدن خود می‌کنند از طریق جریان خون جذب می‌شود و سپس کلیه‌ها، آن را با فیلترهای خود تصفیه می‌کنند تا نمک اضافی و مضر از طریق ادرار خارج شود. با این حال باید توجه داشت کلیه پنگوئن‌ها بسیار کوچک است و همین مسئله باعث می‌شود تنها یک‌سوم نمکی که از طریق آب دریا وارد بدن آنها می‌شود، در کلیه‌ها تصفیه شود.

 

اگر میزان نمک در خون پنگوئن‌ها بیش از اندازه افزایش یابد، آب وارد شده به بدن آنها باید توسط دیگر اعضای بدن تصفیه شود تا کم‌آبی شدید و آنی جان پنگوئن را به خطر نیندازد.

 

میزان ورودی نمک به بدن پنگوئن‌ها بسیار زیاد است. زیرا آنها به صورت مداوم از آب دریا می‌نوشند و به همین خاطر غده‌ای که در بالای چشم این پرنده دریایی قرار گرفته است به صورت دایم آب را تصفیه می‌کند تا آب شیرین به بدن او برسد.

باز نشر : سایت علمی نخبگان جوان

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,060
  • بازدید امروز : 27392
  • بازدید دیروز: 41881

افراد آنلاین:

269

اکنون ساعت   4:35 pm به وقت تهران میباشد.

امروز: چهارشنبه 25 مهر 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان