. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

کشف حمید همتی، مخترع و دانشمند ایرانی؛ بازیابی صدای یک ساعت قبل

PDF version
کل آرا: 356
کشف حمید همتی، مخترع و دانشمند ایرانی؛ بازیابی صدای یک ساعت قبل
حمید همتی، مخترع خوشفکر و دانشمند ایرانی موفق به کشف و ساخت دستگاهی شد که نظریات اینشتین در مورد تونل زمان را اثبات کرد. با این دستگاه می‌توان صدای یک ساعت قبل در محیط را بازیابی کرد.

حمید همتی، مخترع خوشفکر و دانشمند ایرانی موفق به کشف و ساخت دستگاهی شد که نظریات اینشتین در مورد تونل زمان را اثبات کرد. با این دستگاه می‌توان صدای یک ساعت قبل در محیط را بازیابی کرد.

به اختصار (EVP )صداهایی هستند که در ضبط‌های الکترونیکی پیدا می‌شوند که به نظر همانند صحبت کردن شخصی به نظر می‌رسند اما به‌طور غیرعمد ضبط شده‌اند.
6 سال تحقیق و بررسی
وی افزود: EVP‌ها معمولا در امواج ولگردی که در هوا هستند یا صدای زمینه‌ها یافت می‌شوند. معمولا ضبط این صداها با افزایش حساسیت دستگاه نسبت به صدای محیط امکان‌پذیر است.
به گفته همتی، طبق ادعاهایی که مطرح شده است صداهایی که توسط دستگاه EVP ضبط می‌شوند جزو اصوات ماوراء‌الطبیعه هستند.
وی تصریح کرد: بنده حدود شش سال است که راجع به EVP تحقیق می‌کنم. دانشمندان بزرگی چون ادیسون، استفان، فرانک، بیل و سارا در مورد EVP کار کرده‌اند.
همتی که یک هکر بزرگ است و توانسته دفتر نخست‌وزیر اسراییل و یک شاهزاده سعودی را نیز هک کند، ادامه داد: بنده توانستم دستگاهی بسازم که نه‌تنها صداهای محیط بلکه صدای یک ساعت قبل در محیط را هم بازیابی و ضبط کند و نام پروژه آن را لقمان 16 گذاشتم.
این دانشمند برجسته ایرانی تصریح کرد: قبل از این اینشتین نظریاتی در مورد تونل زمان را اثبات کرده بود. ادیسون و مخترع رادیو نیز بر این باور بودند که می‌شود دستگاهی ساخت که با ارواح ارتباط برقرار کرد.
وی گفت: قبل از این فردی به نام سارا در آمریکا با دستگاهی 200 تا 300 صدا را در محیط همزمان ضبط کرد و به ثبت رساند اما دستگاه بنده مکالمات یک ساعت قبل را هم به ثبت می‌رساند.به گفته وی، صداهای دستگاه سارا مفهومی نبوده و تنها ممکن است یکی، دو کلمه واضح مثل هلو در آن شنود شود که خودشان می‌گویند به ارواح مربوط است.
تایید موسسه EVP آمریکا
همتی افزود: بنده شش سال روی این پروژه کار کردم تا توانستم این دستگاه را بسازم و اولین خروجی که گرفتم به موسسه EVP در آمریکا ارسال کردم و آنها آن را تایید کردند.
وی گفت: فرق اختراع من با EVP آن است که EVP تنها روی بحث صدای ارواح و موجودات ماوراء‌الطبیعه به صورت همزمان کار می‌کند اما اختراع بنده بحث صدای تونل زمان و مکالمات یک ساعت قبل در محیط را بازیابی می‌کند.
به گفته وی، این دستگاه می‌تواند مورد استفاده در محیط‌های پلیسی و صحنه‌های قتل برای شناسایی مقتول، بحث امنیت ملی، جلوگیری از اغتشاشات و مباحث جاسوسی و... مورد کاربرد قرار گیرد.
استفاده از دستگاه در موارد متعدد
حمید همتی خاطرنشان کرد: دستگاه به صورتی تهیه شده است که سازمان‌های مهم دولتی می‌توانند اتفاقاتی را که افتاده شناسایی و حتی دروغ را مشخص کنند.
وی با بیان اینکه بنده موفق شدم در محیط براساس امواج وایرلسی صدا این دستگاه را بسازم، ادامه داد: به عبارتی مکالمه و جملات افرادی تا یک ساعت قبل را می‌توان با این دستگاه ضبط کرد.همتی افزود: می‌توانیم با ابرکامپیوتر و امواج مخابراتی و تحقیقات بیشتر این زمان یک ساعت را به یک هفته برسانیم.وی گفت: به‌عنوان مثال یک ساعت قبل جنایتی در محلی رخ داده است. پلیس می‌تواند با این دستگاه صدای قاتل و مقتول را شناسایی و ضبط کند و کاربرد اساسی برای این سیستم دارد.
همتی افزود: یا در بحث امنیت ملی مثلا جایی بمبگذاری شده می‌توان موفق به شناسایی افراد یا شناسایی محل بمبگذاری و کشف و خنثای آن شد.
وی گفت: دستگاه سخت‌افزاری ساخته شده و روی نرم‌افزار اپ گذاشتیم.
حرکت میانبر دانشمند ایرانی
همتی با اشاره به اینکه من پنج تا شش سال روی فرضیه‌های دانشمندان مطرح جهان کار کردم، ادامه داد: بنده یک حرکت میانبر زدم. برخی محققان معتقدند صوت به انرژی تبدیل می‌شود اما من معتقدم صوت به انرژی تبدیل نمی‌شود.
وی با طرح مساله ضبط صدای حضرت داود که سال‌ها پیش دانشمندان گفته بودند می‌شود زمانی با ساخت دستگاه تونل زمان این صدا را بازیابی کرد، ادامه داد: با تحقیق و تکمیل بیشتر این ادعا زمانی به واقعیت تبدیل می‌شود چراکه اگر دستگاهی یک ساعت یا یک هفته صدای افراد در محیط را بازیابی می‌کند چرا نتوان صدای قرن‌ها قبل را بازیابی کرد؟
همتی گفت: حتی از جنبه احساسی می‌توان صدای ارواحی را که فوت کرده‌اند و حتی سایر صداهای ماوراء‌الطبیعه را بازیابی کرد.
نام‌گذاری پروژه به نام لقمان 16
این دانشمند خوشفکر ایرانی ادامه داد: این دستگاه در بسیاری از زمینه‌ها کاربرد دارد و انقلاب بزرگی در پدیده EVP است چراکه اگر این پدیده مدیریت گسترده‌ای شود در بسیاری از زمینه‌ها می‌توان از آن استفاده کرد.
وی درخصوص نامگذاری این پروژه به نام لقمان 16 گفت: آیه 16 سوره لقمان اشاره به این امر دارد که لقمان خطاب به پسرش گفت: پسرم اگر به اندازه سنگینی دانه خردلی کار نیک یا بد باشد و در دل سنگی یا در گوشه‌ای از آسمان‌ها و زمین قرار گیرد، خداوند آن را در قیامت برای حساب می‌آورد؛ خداوند دقیق و آگاه است.
همتی افزود: این مساله موید ثبت گفتار و اعمال ما توسط ماموران و دوربین‌های الهی است. وی گفت: ما پس از قرن‌ها این کلام الهی را می‌توانیم به وسیله علوم امروزی از جمله این دستگاه و تکمیل علم در آینده به صورت ملموس درک کنیم.

 

منبع: جهان صنعت

بازنشر: سایت علمی نخبگان جوان

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,060
  • بازدید امروز : 12465
  • بازدید دیروز: 43405

افراد آنلاین:

368

اکنون ساعت   7:17 am به وقت تهران میباشد.

امروز: جمعه 27 مهر 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان