. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

کشف شگفت انگیز هسته درونی هسته زمین

PDF version
کل آرا: 168
دسته بندی: 
تیمی از محققان دانشگاه ایلینویز و دانشگاه نانیانگ چین با استفاده از فناوری خوانش زلزله دریافته اند هسته درونی کره زمین خود دارای یک هسته درونی است.

کشف شگفت انگیز هسته درونی هسته زمین
 

تیمی از محققان دانشگاه ایلینویز و دانشگاه نانیانگ چین با استفاده از فناوری خوانش زلزله دریافته اند هسته درونی کره زمین خود دارای یک هسته درونی است.

بررسی های دانشمندان نشان می دهد این هسته درونی دارای ویژگی های شگفت انگیزی است که اطلاعات مهمی درباره کره خاکی در اختیار زمین شناسان قرار خواهند داد.

گرچه هسته درونی زمین کوچک است (کوچک تر از ماه)، این مولفه می تواند اطلاعاتی درباره چگونگی شکل گیری زمین، تاریخ و فرآیندهای دینامیک موجود در پس آن ارائه دهد. این موضوع درک جامعه علمیاز آنچه در اعماق کره خاکی می گذرد را افزایش می دهد.

محققان از امواج لرزه ای زمین لرزه ها برای اسکن کردن زیر سطح زمین استفاده می کنند و تیم علمی حاضر در این مطالعه، از فناوری استفاده کرد که داده ها را نه از شوک اصلی زلزله بلکه از امواجی جمع آوری می کند که پس از زمین لرزه مرتعش می شوند.

دانشمندان حاضر دریافتند هسته درونی زمین که زمانی تصور می شد از یک گلوله منجمد آهنین تشکیل شده، دارای ویژگی های ساختاری پیچیده ای است. تیم علمی، هسته درونی، درونی مجزایی را یافت که قطر آن نصف قطر هسته درونی کلی است. 

بلورهای آهن در لایه خارجی هسته درونی از سمت شمال به جنوب آرایش شده اند، با این حال، هسته درونی، درونی زمین از بلورهای آهنی تشکیل شده که تقریبا از جهت شرق به غرب آرایش شده اند.

نه تنها بلورهای آهنی در هسته درونی، درونی به طور متفاوتی آرایش شده اند، بلکه این مولفه ها رفتار متفاوتی از اجزای موجود در هسته درونی دارند. این بدین معناست که هسته درونی، درونی می تواند از نوع متفاوتی از بلور تشکیل شده باشد.

یافته های جدید نکته های جالبی درباره چگونگی تکامل هسته درونی زمین و همچنین خود کره خاکی ارائه می دهند.جزئیات این بررسی در مجله Nature Geoscience ارائه شده است.

منبع : ایسنا

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,060
  • بازدید امروز : 6787
  • بازدید دیروز: 39586

افراد آنلاین:

341

اکنون ساعت   3:31 am به وقت تهران میباشد.

امروز: پنجشنبه 26 مهر 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان